صفحه اصلی | ثبت نام
محل ورود کاربران سایت
کد ملی
رمز عبور
   رمز عبور خود را فراموش کرده ام
مهم ترین اطلاعیه های سایت


دستورالعمل شرکت در آزمون رايگان محک

مرحله اول: به سايت پورتال آزمون هاي سنا به آدرس sanaportal.ir وارد شويد

مرحله دوم: با کليک بر روي لينک ثبت نام در بالاي سايت sanaportal.ir براي خود يک صفحه کاربري بسازيد.

مرحله سوم: با کد ملي و رمز عبوري که هنگام ثبت نام براي خود مشخص کرده ايد، وارد پنل داوطلبي مي شويد.

مرحله چهارم: از منوي "آزمون" بر روي "ثبت نام آزمونک ها" کليک کنيد.

مرحله پنجم: آزمون محک رشته خود را انتخاب کرده و مراحل ثبت نام را تا آخر ادامه دهيد.

مرحله ششم: از منوي "آزمون" بر روي "ليست آزمونک هاي من" کليک کنيد.

مرحله هفتم: در صفحه آزمونک هاي من دکمه "ادامه" مربوط به آزمون محک(که براي آن ثبت نام کرده ايد) را انتخاب کنيد تا وارد صفحه دانلود سوالات و ورود پاسخ ها شويد.

مرحله هشتم: در اين صفحه سه لينک وجود دارد:

- لينک دانلود سوالات (با کليک روي اين لينک، فايل PDF سوالات باز مي شود. مي توانيد آن را در کامپيوتر خود ذخيره کنيد. روي صفحه اول سوالات زمان لازم براي پاسخگويي را نوشته است. در کمال آرامش و در زمان تعيين شده، گزينه ها را تا پايان آزمون روي يک کاغذ ثبت کنيد. توجه کنيد که اين آزمون هيچ گونه ثانيه شمار يا زمان سنجي ندارد و خود شما ملزم به رعايت زمان آزمون مي باشيد. شما حتي مي توانيد اين فايل PDF را پرينت بگيريد و بر روي کاغذ، آزمون را براي خود برگزار کنيد. توجه کنيد در طول آزمون مي توانيد از صفحه داوطلبي خود خارج شويد و حتي کامپيوتر خود را خاموش کنيد و آزمون را سر فرصت و در زمان و مکان مناسب براي خود برگزار کنيد)

 - لينک ورود پاسخ ها (پس از اينکه گزينه هاي خود را بر روي يک کاغذ ثبت کرديد، با کليک روي اين لينک يک پاسخنامه خالي اينترنتي باز مي شود که مي بايست گزينه هاي ثبت شده روي کاغذ را به اين پاسخنامه وارد کنيد. پس از اتمام، بر روي دکمه "ارسال پاسخنامه" کليک کنيد تا پاسخ هاي شما براي صدور کارنامه براي سايت ما ارسال شود.)

- لينک دانلود پاسخ هاي تشريحي (پس از ارسال پاسخنامه خود، مي توانيد فايل PDF پاسخ هاي تشريحي را دانلود کنيد. توجه کنيد تا زمانيکه پاسخ هاي خود را ارسال نکنيد، اين لينک فعال نخواهد بود.)

مرحله نهم: بلافاصله پس از ارسال پاسخ ها ، مي توانيد از منوي "کارنامه"، بر روي لينک "کارنامه آزمونک" کليک کرده تا کارنامه آزمون محک خود را مشاهده کنيد. توجه شود، رتبه شما در کارنامه، همزمان با اضافه شدن نفرات بعدي به آزمون، تغيير خواهد کرد. هرچند درصدها و نمره خام شما بدون تغيير خواهد ماند و فقط "رتبه شما" طي ساعات يا روزهاي بعدي قابل تغيير خواهد بود.

 دستورالعمل برگزاري آزمون هاي اينترنتي 9 مرحله اي که در روزها و ماه هاي بعد برگزار مي شود، دقيقا شبيه مراحل فوق مي باشد. (فقط به جاي منوي "ليست آزمونک" بايد منوي "ليست آزمون ها" را انتخاب کنيد)

_______________________________________________________________________


شرکت کنندگان آزمونهاي حضوري به نکات زير توجه فرمايند:

1: ايندسته از داوطلبان مي بايست از 3 روز قبل از هر آزمون، با مراجعه به پروفايل داوطلبي خود و کليک بر روي دکمه "آزمونهاي من"، کارت ورود به جلسه آزمون مرحله مورد نظر را پرينت نموده و در روز برگزاري آزمون در شعبه ثبت نامي خود به همراه داشته باشند.

2: طبق روال هميشگي آزمونهاي سنا از ورود افراد بدون کارت و يا کارت بدون عکس به جلسه آزمون، ممانعت به عمل خواهد آمد. لذا افرادي که هنوز عکس خود را در صفحه خود آپلود نکرده اند مي بايست با مراجعه به پروفايل داوطلبي خود و کليک بر روي دکمه ويرايش مشخصات، فايل عکس خود را آپلود نموده و سپس کارت خود را پرينت نمايند.

 

شرکت کنندگان آزمونهاي غيرحضوري(اينترنتي) به نکات زير توجه فرمايند:

1: بازه برگزاري آزمونهاي غيرحضوري به مدت 2 روز مي باشد لذا شرکت کنندگان آزمونهاي غيرحضوري از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه تا پايان روز بعد(جمعه) فرصت خواهند داشت فايلهاي اين آزمون را از صفحه "آزمونهاي من" دانلود نمايند. نحوه شرکت د آزمونهاي غيرحضوري سنا بصورت زير نوشته شده است:

مرحله اول: ابتدا به پروفايل داوطلبي وارد شده و فايل دفترچه سوالات مرحله اول از صفحه "آزمونهاي من" دانلود نماييد. اين فايل يک فايل PDF معمولي است که معمولا در هر کامپيوتري باز مي شود و مي توانيد آن را به فلاش مموري خود منتقل کرده و به هر جا که خواستيد ببريد و يا اينکه حتي از آن پرينت بگيريد تا آزمون را براي خود بر روي برگه برگزار کنيد.

مرحله دوم: در فرصتي مناسب و در شرايطي شبيه به آزمون کنکور، طبق زمان نوشته شده روي دفترچه سوالات، آزمون را براي خود برگزار کنيد و پاسخهاي صحيح در يک برگه ثبت کنيد.

مرحله سوم: حال تا ساعت 8 شب جمعه وقت داريد تا به پروفايل داوطلبي وارد شده و با کليک بر روي دکمه "آزمونهاي من" گزينه هايي که بر روي برگه ثبت نموده ايد را در صفحه ورود پاسخها تيک زده و دکمه ارسال را بزنيد.

مرحله چهارم: به محض زدن دکمه ارسال پاسخها، لينک دانلود دفترچه پاسخهاي تشريحي براي شما قابل دانلود خواهد بود.


قابل توجه متقاضيان و شرکت کنندگان آزمونهاي حضوري و اينترنتي:
»» کسانيکه قصد ثبت نام براي آزمونهاي اينترنتي را دارند، با توجه به بازه زماني دو روز براي شرکت در آزمونهاي اينترنتي، حتي تا ساعت 8 شب جمعه روز برگزاري آزمون نيز مي توانند از طريق قسمت خريد آزمون، براي آن آزمون(و ساير آزمونهاي بعدي) اقدام به خريد و ثبت نام نمايند.

»» براي ثبت نام آزمون حضوري مي بايست حداکثر تا يک هفته قبل از آزمون(يعني ساعت 8 شب جمعه هفته قبل از آزمون)، اقدام به خريد آن آزمون نمايند.

»» قسمت كارنامه موقت در حال حاضر غيرفعال است و شركت كنندگان از طريق كارنامه اصلي مي توانند به كارنامه هر مرحله دسترسي پيدا كنند.

»»‌ كسانيكه علاوه بر آزمون، براي پشتيباني رتبه هاي برتر نيز ثبت نام كرده اند در طول هفته با آنها از سوي اين افراد(از تهران) تماس برقرار خواهد شد.

»» درصورتيكه هر آزمون، از نظر علمي(پاسخهاي غلط و...) و حتي از نظر برگزاري مشكلي وجود داشت خواهشمنديم آن را از قسمت نظرسنجي واقع در پروفايل داوطلبي و با ذكر جزئيات اعلام بفرماييد.  پيگيري مشكلات هر مرحله آزمون صرفا از طريق بخش نظرسنجي خواهد بود و تماس هاي تلفني رسيدگي نخواهد شد

 
 
www.behpardazan.com